12 kwietnia 2024

ARGANOVE - HAMMAM PUMEKS


Pumeks Hammam ręcznie robiony, wypiekany dzisiaj gości na moim blogu. Wygląda bardzo solidnie, ma ciekawą strukturę, zatem zapraszam do mojej opinii. 
ARGANOVE - pumeks HAMMAM. Naturalny pumeks wykonany 100% z marokańskiej glinki czerwonej, bogatej w liczne minerały, jak cynk, magnez, selen, żelazo. Pumeks używany jest tradycyjnie w Maroku podczas rytuału hammam. . Idealny do stosowania w zaciszu swojej łazienki. Doskonały do usuwania zrogowaciałego i martwego naskórka. 
Jak wspomniałam wcześniej ten pumeks wygląda bardzo solidnie. Wykonany się ręcznie, prezentuje się świetnie. Widać dobrą robotę! No widać! Spójrzcie na zdjęcie niżej i jego fantastyczną strukturę. To coś niesamowitego! ten pumeks HAMMAM wygląda jak dzieło sztuki. Kosztuje około 10 złotych. Wypróbowałam go dzięki PureBeauty.pl. Dziękuję bardzo :). 
Naturalne, tekturowe opakowanie - pudełko bardzo mi się spodobało. Jest tak samo ekologiczne, jak sam produkt. 
Pumeks jest bardzo skuteczny. Dobrze ściera martwy naskórek na mokro. Więc spełnia swoje zadanie odpowiednio. Przy okazji masuje skórę. Wygodnie się go trzyma za rączkę. Jest zdecydowanie wydajny. 
Wygląda na mocny, solidny, ale ciągle miałam obawy, że mi spadnie i się rozwali. Bo jednak wykonany jest z glinki. Nie ukrywam, że strach też był, że porysuje wannę, albo ją mocniej uszkodzi. Do lekkich też nie należy. To wszystko razem sprawiało, że aplikacja nie sprawiała mi przyjemności. Nie mogła skupić się jedynie na działaniu pielęgnacyjnych. 
Dlatego niestety jestem na nie. 
Myślę, że lepiej się spełni jako jedynie ozdoba w łazience. Bo prezentuje się doskonale. Czy macie jakieś inne ulubione pumeksy? Czy może właśnie akurat ten zawitał do Waszej pielęgnacji? 

4 komentarzy

 1. Taki pumeks to dla mnie nowość. Świetna sprawa! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie czeka na testy 😀

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak spojrzałam na ten pumeks to pierwsze co pomyślałam to: "o matko, co będzie jak mi spadnie"! Widzę, że Ty również miałaś takie obawy. Mimo wszystko cieszę się, że produkt spełnia swoje zadanie i z testowania byłaś zadowolona (poza oczywiście uzasadnionymi obawami). Cena też jest całkiem ok, jak za tego typu produkt, tylko pielęgnacja ma być przyjemnością, więc nie wiem, czy sięgnęłabym po niego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny, wygląda na porządny produkt!

  OdpowiedzUsuń