25 marca 2024

CAREX - SHOWER GEL

Dzisiaj mam dla Was recenzję żelu pod prysznic Carex Cussons. Jest to spore opakowanie, bo aż 500ml. Czy warto? O tym w dalszej części mojej notki. Zapraszam serdecznie.

Carex Cussons Żel oryginalny pod prysznic - czyści i pielęgnuje skórę. Jest szczególnie przyjazny dla skóry, ponieważ utrzymuje jej naturalną równowagę pH. Cussons Carex Original jest dostępny w butelce o pojemności 500 ml, jest testowany dermatologicznie i w 100% nie zawiera mydła, dzięki czemu jest wystarczająco delikatny dla każdego rodzaju skóry i ma lekki, odświeżający zapach. Jest antybakteryjny. 

Żel ma pojemność 500ml i kosztuje około 8 złotych. Jest zamknięty w plastikowej buteleczce zamykanej na klik. Z początku ciężko się go otwiera, ale po czasie się wyrabia i jest łatwiej. Niespecjalnie przypadło mi do gustu opakowanie, choć złe nie jest do końca. Jakoś specjalnie nic mnie do niego nie przekonało. 

Żel jest lekko niebieski, ma rzadką konsystencję. Bardzo dobrze się pieni, nawet używając minimalnej porcji. Bo trzeba przyznać, że jest wydajny. Jednak jego zapach jest dla mnie zbyt sztuczny. Czułam go od samego początku, tę sztuczność właśnie, zero naturalności. I nie jestem w stanie tego przetrawić, bo nie tego oczekuję. Lubię piękne owocowe, a przede wszystkim świeże zapachy. 

No niestety, pomimo dobrego oczyszczania żelem Carex nie przekonałam się do niego. Ten zapach nie jest dla mnie do zaakceptowania. Nie przekonuje mnie w żaden sposób. Duża pojemność OK, ale nic więcej. Śmiało mogę nazwać go bublem. No szkoda. 

Macie jakieś ulubione żele, albo jakieś buble żelowe? 

12 komentarzy