22 sierpnia 2020

FENISTIL ŻEL NA KOMARY

Dużo czasu spędzam na wodą, czy to w ogrodzie, na rybach, albo spacerki na rzeką. W takich miejscach komarów nie brakuje. Mimo iż zabezpieczam się różnymi specyfikami to zdarzają się ukąszenia. Jak Fenistil sobie z tym radzi? Zapraszam do przeczytania mojej notki. 
Fenistil żel - to lek o miejscowym działaniu przeciwświądowym i przeciwuczuleniowym. Przed użyciem należy zapoznać się z ulotką. 
Wskazania: świąd towarzyszący chorobom skóry, pokrzywce, ukąszeniom owadów, oparzeniom słonecznym, powierzchownym oparzeniom skóry (pierwszego stopnia).
Działanie: lek hamuje działanie histaminy - związku odpowiedzialnego za reakcje alergiczne. Lek stosowany na skórę działa miejscowo przeciwuczuleniowo, silnie przeciwświądowo, zmniejsza obrzęk, łagodzi podrażnienia. Wykazuje miejscowe właściwości znieczulające. Chłodzi, co dodatkowo łagodzi podrażnioną skórę.
Sposób użycia: lek jest przeznaczony do stosowania na skórę. Lek należy stosować 2-4 razy na dobę, pokrywając cienką warstwą żelu zmienioną chorobowo i swędzącą powierzchnię skóry.
Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników leku, oparzenia II i III-go stopnia, unikać ekspozycji miejsc pokrytych lekiem na działanie promieni słonecznych, nie stosować leku u małych dzieci na duże powierzchnie skóry, ciąża, w okresie karmienia piersią nie stosować na brodawki sutków.
Skład: 1g żelu zawiera: substancję czynną: dimetyndenu maleinian 1mg; pozostałe składniki leku to: benzalkoniowy chlorek, soduwersenian, karbomer (karbopol 974P), sodu wodorotlenek 30%, glikol propylenowy, woda oczyszczona.Opakowanie jest takie sobie, specjalnie nie zachwyca mnie. Ale tu nie o to chodzi. Ważne czy działa, jak powinien. Fenistil to bezbarwny żel o zapachu aptecznym, ale przyjemny. Ma lekką konsystencję, wystarczy niewiele i szybko się wchłania. Daje ulgę. Ma świetne działanie. Genialne jest to, że skóra się nie klei po aplikacji. Żel ma 50 g i kosztuje około 16 złotych. 
Wiecie, od lat kupowałam ten żel na podrażnienia po ukąszeniu komarów. Sporo czasu zawsze spędzamy nad wodą, w miejscach, gdzie się bardzo przydaje. Jestem zdania, że jest to potrzebny żel - warto go mieć pod ręką. 
Szczerze - naprawdę jest doskonały i sprawdza się w momentach, kiedy potrzebujemy takiego specyfiku. 
Szybkie wchłanianie i nie klejenie się skóry to ogromny plus. Do tego działanie przeciw uczuleniowo jest naprawdę pozytywnie odczuwalne. Głównie ten żel przypasował mojej córce, ale wiem, że zawsze mogę na niego liczyć, bo ona się z nim nie rozstaje.
Moim zdaniem to takie wakacyjne "must have". W końcu trzeba mieć jakieś zabezpieczenie na wypadek bolesnego ukąszenia. A Fenistil daje radę. Znieczula, zmniejsza uczucie swędzenia skóry i ogólnie koi. Przydaje się w takich sytuacjach. Zwykle szybko nie widać śladu po ukąszeniu. Nawet zaczerwienienia. Żel nie powoduje podrażnień, nie pogarsza stanu skóry, a jedynie działa bardzo pozytywnie. 
Podejrzewam, że wiele z Was zna już ten żel, a jeśli nie to polecam Wam bardzo gorąco. Oczywiście, lepiej zapobiegać, jak leczyć. Wiadomo. Jednak niektóre specyfiki anty komarowe nie sprawdzają się. A Fenistil w takich sytuacjach ratuje. 
Jestem ciekawa, jak Wy dbacie o skórę po ukąszeniu okropnych komarów. Czy macie jakieś sprawdzone sposoby? Czy może macie przepis na brak ukąszeń w miejscach, gdzie tych komarów jest naprawdę sporo? 

14 komentarzy

 1. Nice information for me... I'm a free buffet for the insects in summer

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tym żelem to ja byłam nierozłączna jakieś 15 lat temu albo i jeszcze lepiej :D jak byłam dzieckiem i ugryzł mnie komar to smarowałam to ukąszenie fenistilem co 15 minut :D nawet od rodziców wtedy dostałam ksywkę Fenistil :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Thanks for your review 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Przydałby mi się taki żel, bo komary często mnie gryzą:/

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja takich rzeczy nie potrzebuję, bo komary mnie nie lubią :P

  OdpowiedzUsuń
 6. I am worry with mosquitoes too....thank you for sharing the info.
  Good product

  OdpowiedzUsuń
 7. Produkt znam tylko z reklam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam tego żelu,ale będę go miała na uwadze.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. U mnie komary już się uspokoiły, ale jeszcze niedawno była taka plaga, że wszelkie maści/żele były obowiązkowe.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie znam produktu, ale na pewno muszę go wypróbować :)

  OdpowiedzUsuń
 11. W tym roku to na pewno niezbędna rzecz na lato :)

  https://profashionworld.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. MNie nie gryza az tak bardzo ale moja corke bardzo. My kupujemy OFF :)

  OdpowiedzUsuń