26 stycznia 2015

Ile snu nam potrzeba?

"Odpowiednia ilość snu pozwala nam pozbyć się zmęczenia i napięcia fizycznego. Jest świetnym sposobem na odzyskanie energii, ale nie tylko. Co może dać nam sen i jak długo powinniśmy spać, aby się wyspać?"

***********
Tak zdrowo rozsądkowo. Ile snu potrzebujemy, aby zregenerować nasz organizm i zresetować się. 
Ja mam tak, że kładę się wcześniej - no nie zawsze ... :P. Ale jeśli tak jest to zasypiam niemal od razu. Mąż się śmieje, że zasypiam przykładając głowę do poduszki :). 
W wolne dni wszystko jest inaczej. Ale jak praca, to minimum 7,5 h muszę spać. Co prawda, zdarza się, że budzę się wcześniej i spać już nie mogę. Wtedy śpię jakieś 7 godzin, albo mniej. Może powinnam później się kłaść?
Chcę dobrze się czuć rano i pięknie wyglądać :-) 
I przede wszystkim nie mieć problemu ze wstawaniem. 
I w sumie wstaję, bo wiem, że muszę i innej opcji  nie ma. Nie przeciągam, bo mam swoje obowiązki, córkę muszę też ogarnąć i zawieźć do zerówki. No i do pracy. 
Dlatego jak wiem, że pora wstawania - wstaję, choć czasem mam za złe, że to już ta pora. To jak wcześniej się obudzę i spać nie mogę to mi przysypia najlepiej w momencie wstawania właśnie.
I nie mogę dojść do tego ile snu mi potrzeba. Jak za mało - to wiadomo. Jak za dużo - też źle ;)
A Wy jak macie? 
Ile godzin śpicie? Czy macie jakoś inaczej w wolne dni, czy normalnie jak na co dzień - co noc? Czy zwracacie uwagę na regenerację organizmu poprzez sen? Czy zupełnie nie? 

43 komentarzy

 1. Ja również staram się nie kłaść zbyt późno, żeby spać przynajmniej te 8-9 godzin.
  Swoją drogą bardzo interesujący post.

  my-world-lol.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja ostatnio nie mogę spać. Zasypiam ok. 3 a wstaję o 6. Na dłuższą metę tak nie pociągnę :P

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie to różnie ze snem, szczególnie że 2-3 razy w nocy budzę się i podaję mojemu malcowi herbatkę do picia... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja wstaję około 6, więc najpóźniej o 23 gaszę lampkę. Zdarza się wcześniej, czasem później. Jednak tak jak Ty zwracam uwagę na ilość snu w tygodniu. Już 6 godzin to dla mnie za mało i czuję senność w pracy. W dni wolne śpię znacznie dłużej. ;)
  Wstawać tak wcześnie nie lubię, ale też staram się tego nie przeciągać, po potem jeszcze gorzej się wstaje ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No masz. Ja ok 5:40 najpóźniej wstaję, ale budzę się o 5 często. Dzisiaj to już się zasiedziałam... :-) Jutro nie pytaj, czy się wyspałam :P. /dodam, że czuję się dobrze, piję witaminki ;-)./
   W pracy jestem jak widzę przed Tobą :-))) Wolę jednak być wcześniej w biurze, jak dopiero się wszystko rozkręca. Spokojna kawa, ogarnianie poczty, rozmowy ... . I wszystko wraca do normy :-) Buziaki

   Usuń
  2. I co, wsypałaś się? ;)

   Usuń
 5. Ja pracuję na zmiany, więc nie mam ustalonej pory snu. Ale staram się przynajmniej 6-6,5 godziny spać, ale to jest plan minimum, jak muszę wstać do pracy na rano.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No praca na zmiany zupełnie może rozregulować nasz organizm, wiem coś o tym.

   Usuń
 6. u mnie to 8 godzin a nawet ponad to rzadkość - tylko weekendy, zazwyczaj jest to 6 h, ale zdarza się 7 albo co gorsza 5-4...

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja lubię długo spać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja muszę długo spać. Bo później jestem wykończona, choć to też nie zawsze jest regułą. Ogólnie siedzę dużo po nocach i potem długo śpię :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po nocach zawsze uwielbiałam siedzieć, jak mam wolny wieczór z piątku na sobotę to lubię sobie posiedzieć, ale nie pamiętam kiedy ostatnio....

   Usuń
 9. Ja lubię długo spać :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam bezsenne noce od 3 lat, jednak wyspać się muszę i odsypiam rano :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Anonimowy1/27/2015

  ja, mając 2 małych dzieci, przekonałam się, że nie potrzebuję 8h snu- zdarzało się, że spałam 2h, przerwa godzinna, godzina snu, 3h przerwa, 2h snu i np. od 4 już na nogach- żyłam, ale co to za życie ;p Teraz kładę się ok. 21, śpię do 7- i jestem wyspana :) dzieciaki też w końcu śpią całą noc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No swoje przy dzieciach trzeba przeżyć :-) Jak będą duże, nie będziesz też mogła spać, czekając aż wrócą.... . Jeszcze mnie to czeka. Teraz jest super:-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 12. ja podobnie jak Ty lubię spać tak minimum 7h, ale w praktyce to niestety wychodzi czasem 6 ....a o 5 trzeba wstać, dziecko do przedszkola i do pracy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też odwożę Małą do zerówki, potem do pracy jadę. Niestety wiem, jak to jest, że z dzieckiem nie wyjedzie się o stałej porze... . Bo zawsze coś... .

   Usuń
 13. Ile snu MI potrzeba?... Dużo oj dużo :))))

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak ja lubię pospać a szczególnie zima a czeto mi się zdarza że zarwie nockę i później ciężko nadrobić. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No zimą wstawanie jest mega ciężkie, szczególnie jak wychodzi się z domu, a jest ciemno. Teraz dłuższe dni są, czekamy na wiosnę :-)))

   Usuń
 15. Ja mam problemy ze snem i śpię ok 6 h, ale bywało gorzej, więc w sumie nie narzekam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest dobrze, ale źle też nie - OK :-)))

   Usuń
 16. Ostatnio zdarza mi się spać 6-7h ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jest OK? Dobrze Ci tak? W sumie wiele zależy od tego jak organizm się przyzwyczai :-)

   Usuń
 17. Ja śpię około 6 godzin, ale jeśli mogę to lubię sobie poleżeć dłużej w łóżku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, ja uwielbiam poleżeć w weekendy :-))) Tak na co dzień nie bardzo, wstaję od razu :-)

   Usuń
 18. Mi ostatnio ciągle snu brakuje Kochana... Jakiś szalony okres się zaczął wraz z nadejściem nowego roku, chce się zrelaksować już w końcu i napić się z Tobą kawy ( pamiętam Kochana, pamiętam, ale komunia syna, szkoła, praca... teraz wyczerpują mnie totalnie ). Czekam aż wszystko się uspokoi i poukłada.
  Buziaki :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też czekam:-))) Rozumiem Twoje sprawy, ja muszę zapisać Małą moją Córeczkę do szkoły! I wiele spraw mnie pochłania, ale wciąż pamiętam o kawie z Tobą. Mimo, że kończę pracę o 15, to jednak wiele spraw jeszcze jest potem związanych z pracą. Czekam:-) Pozdrawiam Kochana:-)

   Usuń
 19. Różnie, zależy co mi się śni :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja stanowczo za mało śpię:( ,niestety mam problemy ze spaniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To warto coś zmienić.... pomyśl o tym :-)

   Usuń